Μουσική 15640 Views Αποχαιρετιστήρια τραγούδια για την λήξη της σχολικής χρονιάς by Σοφία Ελευθερίου 2 έτη ago 0 Comments Έφτασε και αυτή η σχολική χρονιά στο τέλος της! Κάθε χρόνο οι εκπαιδευτικοί ψάχνουμε αποχαιρετιστήρια τραγούδια για την λήξη της σχολικής χρονιάς. Το κλίμα συγκίνησης κυριαρχεί κυρίως για τα παιδιά της ΣΤ’ τάξης. Ωστόσο, οι επιλογές είναι πάρα πολλές. Όλα αυτά τα χρόνια έχω συγκεντρώσει τραγούδια για την γιορτή λήξης αναλόγως τα τμήματα και τη θεματολογία της γιορτής. Το ίδιο φυσικά συμβαίνει στα περισσότερα σχολεία με τους συναδέλφους μουσικούς. Έτσι, σκέφτηκα να κάνω μία λίστα με αποχαιρετιστήρια τραγούδια, που θα δώσουν ιδέες! Δείτε τα παρακάτω: Θα βρεθούμε ξανά – Παντελής Θαλασσινός Παιδική Χορωδία Σπύρου Λάμπρου – Μια Νέα Αρχή (We Are The World) Άννα Βίσση – Τα μαθητικά τα χρόνια Locomondo – Χέρια Σαν Κι Αυτά Εγώ κι εσύ μαζί – Toy Story Βασίλης Καζούλλης & Λαυρέντης Μαχαιρίτσας – Το Παλιό Αλφαβητάρι Η πιο γλυκιά ανάμνηση-Ειρήνη Πιπερίδου Παιδική Χορωδία Σπύρου Λάμπρου – Όπου Υπάρχει Αγάπη Παιδική Χορωδία Σπύρου Λάμπρου – Ποτέ Ποτέ Ποτέ Ουράνιο τόξο – Παιδική Χορωδία Σπύρου Λάμπρου Γιάννης Μαρκόπουλος – Εαρινή Συμφωνία Ξύλινα Σπαθιά – Σιωπή Δείτε επίσης: Μουσικές κάρτες για ηχοϊστορίες του καλοκαιριού – Δωρεάν εκτυπώσιμο 10 παιδικά τραγούδια για το καλοκαίρι TAGS :μουσική τραγούδια Share This Articles Share this article Share this article Leave a Reply Cancel ReplyYour email address will not be published. Required fields are marked *CommentName * E-mail * Web Site Αποθήκευσε το όνομά μου, email, και τον ιστότοπο μου σε αυτόν τον πλοηγό για την επόμενη φορά που θα σχολιάσω. Θέλω να εγγραφώ στο newsletter!
Δραστηριότητες eTwinning Project: M.E.L.O.D.I.E.S. by Σοφία Ελευθερίου 1 εβδομάδα ago 0 Έφτασε η ώρα να παρουσιάσω το μεγάλο, σούπερ μουσικό eTwinning Project στο οποίο...
DIY DIY: Hokusai Ocean Drum by Σοφία Ελευθερίου 2 εβδομάδες ago 0 Το Ocean Drum είναι ένα αυτοσχέδιο μουσικό όργανο που κατά το παίξιμό του...
Δραστηριότητες Η Μουσική στο eTwinning by Σοφία Ελευθερίου 2 εβδομάδες ago 0 Ή αλλιώς το μάθημα της μουσικής στο eTwinning. Ένα project που ήθελα πολύ...