Το “The Rainbow plays music” είναι ένα blog που απευθύνεται σε όλη την οικογένεια με σκοπό την δημιουργική απασχόληση εντός ή έκτος σπιτιού, με αφετηρία πάντα την μουσική και επέκταση σε όλες τις τέχνες.
Αν τα προϊόντα ή οι υπηρεσίες σας ταιριάζουν στο περιεχόμενο του blog, επικοινωνήστε μαζί μου στο παρακάτω e-mail, για να συζητήσουμε τις δημιουργικές προτάσεις σας.
Email: sofielef@yahoo.gr
Facebook page: The Rainbow plays music
Έφτασε η ώρα να παρουσιάσω το μεγάλο, σούπερ μουσικό eTwinning Project στο οποίο πήραμε μέρος με το σχολείο μας. Οι χώρες που συμμετείχαν ήταν τέσσερις: Ιταλία, Ελλάδα (δύο σχολεία), Ρουμανία,...
Το Ocean Drum είναι ένα αυτοσχέδιο μουσικό όργανο που κατά το παίξιμό του σε ταξιδεύει με τον ήχο του σε κάποια παραλία, στην ακρογιαλιά την ώρα που κάθεσαι και απολαμβάνεις...
Ή αλλιώς το μάθημα της μουσικής στο eTwinning. Ένα project που ήθελα πολύ καιρό να το κάνω και φέτος κατάφερα να ολοκληρώσω το πρώτο μου eTwinning project M.E.L.O.D.I.E.S: Multinational Exploration...
Η ώρα περνάει πάντα ευχάριστα όταν μας συντροφεύει ένα όμορφο βιβλίο, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ένα μουσικό παραμύθι της Μάρως Θεοδωράκη! Η Σερενάτα για το Κανταδοχώρι από τις εκδόσεις...
Είχαμε αρκετό καιρό να φτιάξουμε ένα νέο αυτοσχέδιο μουσικό όργανο και αυτό το μουσικό παγωτό ήρθε να μας δροσίσει και να μας ξυπνήσει! Το κατασκευάσαμε στο summer camp όπου βρίσκομαι...