DIY 594 Views Φθινοπωρινό κολλάζ by Σοφία Ελευθερίου 7 έτη ago 0 Comments Καλή εβδομάδα! Ελπίζω να είχατε όλοι ένα υπέροχο σαββατοκύριακο κάνοντας πράγματα που γέμισαν τις μπαταρίες σας. Εμείς κάναμε τις βόλτες μας, απολαύσαμε τον φθινοπωρινό ήλιο, και επιστρέφοντας είδα το κουτί των αισθήσεων πάνω σε μια καρέκλα ξεχασμένο τελείως. Τι να τα κάνω; Να τα πετάξω; Όχι, δεν τα πέταξα. Τα χρησιμοποιήσαμε για ακόμα μία δραστηριότητα! Νομίζω ότι η πλειοψηφία των παιδιών, αγαπάει την κόλλα. Την βάζουν στα δαχτυλά τους, στο τραπέζι, στην μπλούζα… ξέρετε. Βασιζόμενη σε αυτό, είμαι σίγουρη ότι τα παιδιά θα αγαπήσουν το φθινοπωρινό κολλάζ τους που θα το φτιάξουν με πολλή χαρά και μεράκι! Τι θα χρειαστείτε; Υλικά: Χαρτόνι Κόλλα Ξύλα, καρποί, φύλλα κλπ Το χαρτόνι που χρησιμοποιήσαμε ήταν πολύ χοντρό. Προτείνω να επιλέξετε κι εσείς κάτι ανάλογο για να μην νωτίσει από την πολλή ποσότητα κόλλας που θα χρειαστείτε. Βάζετε κόλλα στο σημείο που θέλετε να κολλήσετε το φύλλο/ξύλο/καρπό και απλά το τοποθετείτε. Εδώ, ένα βιαστικό χεράκι δεν ήθελε να περιμένει! Τα ταααα! Με τόσες λίγες και απλές κινήσεις, φτιάξατε έναν φθινοπωρινό πίνακα άξιο για να κοσμίσει μια γωνιά στο σπίτι σας! Καλές δημιουργίες! TAGS :DIY αισθήσεις δραστηριότητες νήπιο φθινόπωρο Share This Articles Share this article Share this article Leave a Reply Cancel ReplyYour email address will not be published. Required fields are marked *CommentName * E-mail * Web Site Αποθήκευσε το όνομά μου, email, και τον ιστότοπο μου σε αυτόν τον πλοηγό για την επόμενη φορά που θα σχολιάσω. Θέλω να εγγραφώ στο newsletter!
Δραστηριότητες eTwinning Project: M.E.L.O.D.I.E.S. by Σοφία Ελευθερίου 1 εβδομάδα ago 0 Έφτασε η ώρα να παρουσιάσω το μεγάλο, σούπερ μουσικό eTwinning Project στο οποίο...
DIY DIY: Hokusai Ocean Drum by Σοφία Ελευθερίου 2 εβδομάδες ago 0 Το Ocean Drum είναι ένα αυτοσχέδιο μουσικό όργανο που κατά το παίξιμό του...
Δραστηριότητες Η Μουσική στο eTwinning by Σοφία Ελευθερίου 2 εβδομάδες ago 0 Ή αλλιώς το μάθημα της μουσικής στο eTwinning. Ένα project που ήθελα πολύ...